Zsolt Antal pe locul 47

20 02. 2002, 11:43
Sportivul român Zsolt Antal a ocupat, marți, locul 47 în calificarile probei de 1,5 km sprint a concursului de schi fond din cadrul Jocurilor Olimpice de la Salt Lake City Antal a fost cronmetract cu timpul de 3 minute, 5 secunde și 24 de sutimi, el trecînd linia de sosire la 15

Sportivul român Zsolt Antal a ocupat, marți, locul 47 în calificarile probei de 1,5 km sprint a concursului de schi fond din cadrul Jocurilor Olimpice de la Salt Lake City

Antal a fost cronmetract cu timpul de 3 minute, 5 secunde și 24 de sutimi, el trecînd linia de sosire la 15 secunde și 17 sutimi de primul clasat în calificari, norvegianul Haavard Bjerkeli.

În sferturile de finala ale probei de 1,5 km sprint din cadrul concursului de schi fond s-au calificat sportivii clasați pe primele 16 locuri, aceștia fiind: