Vasilache învingator la Kalamata

Apropo.ro / 01.06.2004, 10:35
Atletul Ștefan Vasilache a cîștigat, duminica, proba de saritura în înalțime din cadrul reuniunii de la Kalamata (Grecia), informeaza AFP. Vasilache a reușit o saritura de 2,24 metri. În proba de saritura în lungime, Bogdan Țaruș a ocupat locul doi cu o

Atletul Ștefan Vasilache a cîștigat, duminica, proba de saritura în înalțime din cadrul reuniunii de la Kalamata (Grecia), informeaza AFP.

Vasilache a reușit o saritura de 2,24 metri.

În proba de saritura în lungime, Bogdan Țaruș a ocupat locul doi cu o performanța de 7,87 metri. Țaruș a fost devansat de italianul Nicola Trentin (7,90 metri).

Atleta Mihaela Olaru s-a clasat pe locul secund în proba de 1.500 metri, cu timpul de patru minute, noua secunde și 36 de sutimi. Olaru a fost devansata de Konstantina Efentaki (4:09.12) din Grecia.

În proba de saritura în înalțime, Monica Iagar a ocupat locul doi cu o performanța de 1,91 metri. Iagar a fost devansata de rusoaica Tatiana Novoselțeva (1,93 metri).

Atletele Mariana Solomon și Adelina Gavrila s-au clasat pe locurile doi și trei în proba de triplu salt, cu sarituri masurînd 13,98 metri, respectiv 13,90 metri. Prima poziție a fost ocupata de rusoaica Elena Ivanova (14,08 metri).