Todd Martin si-a anuntat retragerea din activitate

Apropo.ro / 01.09.2004, 10:28
Jucatorul american de tenis Todd Martin și-a anunțat retragerea din activitatea competiționala, dupa ce a fost învins, luni, în primul tur al turneului US Open, de francezul Fabrice Santoro. "A fost ultimul meci din cariera. Nu mai am forța de a continua. Voi simți

„A fost ultimul meci din cariera. Nu mai am forța de a continua. Voi simți lipsa tenisului de performanța, deoarece acest sport a reprezentat o parte din viața mea”, a declarat jucatorul în vîrsta de 34 de ani.

Cea mai buna performanța a carierei sale de 15 ani a reprezentat-o clasarea pe locul 4 în ierarhia mondiala ATP, în 1999, an în care a disputat finala la US Open.

„Voi începe un nou capitol al vieții mele. Sînt nerabdator sa ma dedic rolului de tata”, a mai spus Todd Martin, care a cîștigat opt turnee în cariera.