Potec, Cîșlaru și Ghergel în finale la natație la JO

Apropo.ro / 17.08.2004, 10:16
Înotatorii Camelia Potec, Beatrice Cîșlaru și Ioan Gherghel s-au calificat în finalele probelor de 200 m liber, 200 m mixt, respectiv 200 m fluture din cadrul concursului de natație de la Jocurile Olimpice de la Atena. Potec a ocupat locul șapte în semifinalele

Potec a ocupat locul șapte în semifinalele probei feminine de 200 m liber, fiind cronometrata cu timpul de un minut, 59 de secunde, 25 de sutimi.

Beatrice Cîșlaru s-a clasat a șasea în proba de 200 m mixt, cu timpul 2:14.25. În proba masculina de 200 m fluture, Gherghel a obținut al șaselea timp din semifinalele, un minut, 57 de secunde, 31 de sutimi.

Sportivul Adrian Crișan s-a calificat în turul trei al competiției de simplu la tenis de masa, dupa ce l-a învins, luni, cu scorul de 4-0 (11-9, 11-8, 15-13, 11-8), pe americanul Ilija Lupulesku.