Ponor, locul întîi la bîrna la turneul de la Cottbus

Apropo.ro / 08.03.2004, 10:05
Gimnasta Catalina Ponor a obținut primul loc în proba de bîrna desfașurata în cadrul turneului de gimnastica artistica de la Cottbus, contînd pentru Cupa Mondiala, precum și locul al doilea la sol, în cadrul aceluiași concurs. La bîrna, Ponor a obținut nota 9.700, pe

La bîrna, Ponor a obținut nota 9.700, pe locul al doilea clasîndu-se o alta sportiva din România, Florica Leonida, cu nota 9.100. Locul al treilea i-a revenit gimnastei americane Melanie Sinclair.

În proba de sol, Catalina Ponor a fost notata cu 9.575, fiind devansata de Daiane Dos Santos, din Brazilia, care a obținut nota 9.762. Pe locul trei s-a clasat ucraineana Alina Kozici, cu nota 9.362.