Poli Timișoara – FCM Bacau, scor 2-1

03 04. 2005, 11:17
Echipa Poli Timișoara a cîștigat, cu scorul de 2-1 (0-1), meciul susținut sîmbata, pe teren propriu, în fața formației FCM Bacau, în etapa a XVIII-a a Diviziei A, transmite corespondentul MEDIAFAX. FCM Bacau a deschis scorul în minutul 22, prin Corneliu

FCM Bacau a deschis scorul în minutul 22, prin Corneliu Codreanu, care cu un șut de la aproximativ 15 metri a trimis în plasa o minge respinsa de apararea timișoreana la o lovitura de colț.

Poli Timișoara a restabilit egalitatea în minutul 55, cînd Gabriel Caramarin a înscris cu un șut de la 10 metri, dupa o pasa primita de la Gigel Coman.

Gazdele au preluat conducerea prin golul înscris de Romeo Stancu, cu capul, de la 6 metri, dupa o centrare primita de la Cosmin Contra.

Poli Timișoara: 12. M. Popa – 10. Contra, 5. Fl. Batrînu, 23. Cînu, 17. Balace – 8. Caramarin, 21. R. Stancu, 16. Paleacu (18. Constantinescu ’60), 28. G. Coman (13. M. Oprea ’90) – 9. V. Moldovan, 20. Silvașan (11. Naidin ’82). Antrenor: Cosmin Olaroiu.

FCM Bacau: 1. Bogdan – 2. Codreanu, 16. David, 27. Geaman, 3. Bojescu, 4. Isac – 8. Doltea (11. Cursaru ’63), 15. I. Matei (7. Fl. Petcu ’72), 18. Gheorghiu, 23. Cioran (22. Ganea ’63) – 14. M. Tanasa. Antrenor: Cristi Popovici.

Cartonașe galbene: Contra ’48 / Cioran ’63, Isac ’66

Meciul a fost arbitrat de o brigada formata din Victor Berbecaru (central), Ispas Cojocaru, Florin Buzarnescu (asistenți) și Liviu Cinca (rezerva). Observatori au fost Alexandru Boc, Gheorghe Moise.