Paduraru și Potec în finala probei de 400 m liber

Apropo.ro / 16.05.2004, 13:39
Înotatoarele Simona Paduraru și Camelia Potec au obținut, sîmbata, calificarea în finala probei de 400 m liber din cadrul Campionatelor Europene de natație de la Madrid, informeaza site-ul oficial al competiției. Păduraru a sosit a patra, fiind

Păduraru a sosit a patra, fiind cronometrată cu timpul de patru minute, 14 secunde și 95 de sutimi, în timp ce Potec a obținut al șaselea timp din semifinale, 4:16.30.

Sportivul Cezar Bădiță a ratat calificarea în finala probei de 400 m mixt, clasîndu-se pe locul 12 în semifinale, cu timpul de patru minute, 26 de secunde și 51 de sutimi.