Ninel Miculescu, medalie de aur la CM de juniori

Apropo.ro / 31.05.2004, 10:03
Sportivul român Ninel Miculescu a cîștigat, sîmbata, medalia de aur la stilul smuls la categoria 62 de kilograme, în cadrul Campionatelor Mondiale de haltere pentru juniori under-20, care s-au desfașurat la Belarus. Miculescu a cîștigat medalia de aur, fiind creditat cu 127,5

Miculescu a cîștigat medalia de aur, fiind creditat cu 127,5 kilograme. La total, cu 272,5 kg, Miculescu s-a clasat pe locul patru.

În concursul feminin, Roxana Cocoș a ocupat locurile cinci și șase la stilul aruncat, respectiv la total, la categoria 63 de kilograme.

Mariana Nicolaescu, care a evoluat la categoria 58 de kilograme, a obținut locul 6 la stilul aruncat.