Inca un meci cu Federer

06 09. 2004, 10:46
Tenismanul Andrei Pavel a obținut calificarea în optimile de finala ale turneului US Open, dupa ce l-a învins, în turul trei al competiției, pe sud-coreeanul Hyung-Taik Lee, cu scorul de 6-4, 6-2, 1-6, 1-6, 6-4. Pentru accederea în aceasta faza a competiției, Pavel, cap de

Pentru accederea în aceasta faza a competiției, Pavel, cap de serie numarul 16, va primi un cec în valoare de 70.000 de dolari și 30 de puncte ATP.

În optimile US Open, Andrei Pavel îl va întîlni pe tenismanul elvețian Roger Federer, cap de serie numarul 1. Acesta va fi cel de-al cincilea meci dintre Pavel și Federer în acest sezon, în toate celelalte patru meciuri cîștigator fiind jucatorul elvețian.