Inca o infrangere pentru tinerii rugbysti

26 06. 2002, 09:29
Echipa naționala de rugby tineret a României a fost învinsa, marți, la Johannesburg, cu scorul de 23-22 (17-0), de reprezentativa Italiei, într-o partida contînd pentru locurile 9-12 la Cupa Mondiala din Africa de Sud. Formația Italiei a condus aproape tot meciul, dar

Formația Italiei a condus aproape tot meciul, dar rugbyștii români au revenit și, în minutul 74, au preluat conducerea, cu scorul de 22-20. Dupa numai trei minute, italianul Maurizzo Vittorio a transformat o lovitura de penalizare și Italia a învins cu scorul de 23-20.

În urma acestei înfrîngeri, România va juca, vineri, pentru locurile 11-12 cu învinsa din partida dintre Insulele Fiji și Japonia.