Bratu a marcat pentru FC Nantes

23 09. 2004, 10:26
Atacantul Florin Bratu a marcat un gol în partida pe care echipa sa, FC Nantes, a pierdut-o, miercuri, cu scorul de 1-2, în fața formației AS Monaco, în etapa a VII-a a campionatului Franței. Bratu, care a evoluat pe toata durata meciului, a înscris în minutul 45. Pentru AS

Bratu, care a evoluat pe toata durata meciului, a înscris în minutul 45. Pentru AS Moncao au marcat Farnerud ’47 și Kallon ’90+1, din penalti.

Echipa Rennes, pregatita de antrenorul Ladislau Boloni, a învins, cu scorul de 1-0, formația Olympique Marseille, printr-un gol marcat de Frei ’58.

Alte rezultate din campionatul Franței:

Caen – RC Strasbourg    0-0

Istres – Ajaccio  0-1 (Chapuis ’24)

Sochaux – OSC Lille  0-2 (Potillon ’53 – autogol, Brunel ’90+3 – penalti)

RC Lens – Paris Saint Germain  2-2 (J. Bak ’82, Hilton ’86 / Cana ’45+3, Pancrate ’77)

Saint-Etienne – AJ Auxerre  3-1 (Ilunga ‘3, Marin ’14, ’37 / Mathis ’90)

Bastia – Girondins Bordeaux  1-4 (Nee ’31 / Laslandes ’32, ’38, Faubert ’39, Chamakh ’82)

FC Metz – OGC Nice  1-1 (Tum ’80 / Cobos ’90+4).

Clasament: 1. AS Monaco 16 puncte, 2. Olympique Lyon 15 p, 3. OSC Lille 13 p.