Alina Dumitru s-a calificat la JO de la Atena

Apropo.ro / 12.03.2004, 10:24
Sportiva Alina Dumitru a obținut medalia de aur la categoria 48 de kilograme din cadrul turneului de judo de la Varșovia, asigurîndu-și astfel participarea la Jocurile Olimpice de la Atena, transmite corespondentul MEDIAFAX. Dumitru, care este legitimata la Clubul Sportiv

Dumitru, care este legitimata la Clubul Sportiv Petrom Ploiești, a învins-o, în finala, pe sportiva germana Julia Matijass și s-a clasat pe primul loc în ierarhia categoriei 48 de kilograme.

Un alt sportiv român, Claudiu Baștea, a cîștigat medalia de bronz la categoria 73 de kilograme din cadrul turneului de judo de la Praga.