AC Milan în semifinale

13 04. 2005, 16:32

UEFA a confirmat calificarea echipei AC Milan în semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce întîlnirea cu formația Internazionale Milano, din manșa secunda a sferturilor competiției, a fost suspendata, marți seara, în urma unor incidente provocate de suporterii interiști.

Meciul Internazionale – AC Milan a fost întrerupt inițial în minutul minutul 73, la scorul de 0-1, dupa ce, în urma unui gol anulat de arbitrul Markus Merk echipei gazda, suporterii interiști au aruncat pe teren cu sticle, fumigene și alte obiecte. Partida s-a reluat dupa aproximativ 25 de minute, dar fanii gazdelor au început sa arunce din nou cu fumigene pe teren, moment în care arbitrul a decis suspendarea definitiva a întîlnirii.