Locul sase pentru stafeta de 4×400

Apropo.ro / 22.07.2002, 15:00
Locul sase pentru stafeta de 4x400
Ștafeta de 4x400 m a României, formata din Angela Moroșanu, Simona Barcau, Gabriela Ciuca și Ioana Ciurila, s-a clasat pe locul 6 la Campionatele Mondiale de atletism rezervate juniorilor de la Kingston. Ștafeta României a fost cronometrata cu timpul de 3 minute, 39 de

Ștafeta de 4×400 m a României, formata din Angela Moroșanu, Simona Barcau, Gabriela Ciuca și Ioana Ciurila, s-a clasat pe locul 6 la Campionatele Mondiale de atletism rezervate juniorilor de la Kingston.

Ștafeta României a fost cronometrata cu timpul de 3 minute, 39 de secunde și 95 de sutimo. Proba a fost cîștigata de SUA (3:29.95), care a fost urmata de Marea Britanie (3:30.46) și Rusia (3:30.72).

Atletul român Cosmin Șuteu a ocupat locul 10 în finala de 1.500 m, cu timpul de 3 minute, 45 de secunde și 76 de sutimi, care reprezinta cea mai buna performanța personala. Proba a fost cîștigata de marocanul Yassine Bensghir (3:40.72), care a fost urmat de Abdulrahman Suleiman (3:41.72), din Qatar, și de tanzanianul Samwel Mwera (3:41.75).