Catalina Gheorghițoaia a ratat bronzul la sabie

Apropo.ro / 18.08.2004, 10:36
Sportiva Catalina Gheorghițoaia a ratat obținerea unei medalii olimpice în concursul feminin de sabie de la Jocurile Olimpice de la Atena, dupa ce a fost învinsa în meciul pentru locul trei de americanca Sada Jacobson. Gheorghițoaia a pierdut în semifinale meciul cu

Gheorghițoaia a pierdut în semifinale meciul cu sportiva americana Mariel Zagunis (10-15), iar în meciul pentru locul trei a fost învinsa cu 15-7.

În concursul feminin de tenis de masa, Adriana Zamfir s-a calificat în optimile de finala, dupa ce a învins-o pe sportiva Ling Lin, din Hong Kong, cu scorul de 4-2 (11-6, 11-7, 5-11, 11-8, 7-11, 12-10).

În concursul masculin de tenis de masa, sportivul Adrian Crișan a fost eliminat în turul trei de Chiang Peng-Lung, din Taiwan, care a cîștigat cu scorul de 4-1 (11-9, 11-5, 12-10, 2-11, 11-8).

Mihaela Șteff a fost eliminata, în turul trei al competiției feminine la tenis de masa, de sportiva Hyang Mi Kim (Coreea de Nord), cu scorul de 4-2 (7-11, 11-8, 11-7, 11-7, 6-11, 11-9).

La natație, în proba masculina de 200 metri fluture, Ioan Gherghel s-a clasat pe locul 5, cu timpul de 1:56.10, în timp ce Beatrice Cîșlaru a terminat pe ultimul loc în finala de 200 metri mixt, cu timpul de timpul de 2:15.40.