Dan Gîrtofan a cîstigat Campionatul National

Apropo.ro / 09.08.2004, 11:21
Echipajul Balkan Racing, Dan Gîrtofan / Dorin Pulpea, a cîștigat Campionatul Național de Raliuri, cu trei etape înainte de final, dupa ce s-a clasat, duminica, pe locul al treilea în Raliul Sibiului, informeaza site-ul www.autorally.ro. Gîrtofan conducea în Raliul Sibiului, dupa

Gîrtofan conducea în Raliul Sibiului, dupa primele doua etape, dar în ultima Superspeciala a ieșit de pe traseu și a pierdut aproximativ cinci minute, terminînd competiția pe locul trei.

Raliul Sibiului a fost cîștigat de echipajul Bogdan Marișca / Sebastian Itu, pe Mitsubishi EVO 6, cronometrat cu timpul de 2 ore, 32 minute, 56 secunde. Marișca, învingator și la Grupa A, a fost urmat de Romulus Preda / Mihai Sandu (2:34.18) și de Dan Gîrtofan / Dorin Pulpea (2:37.23).

Din cele 38 de echipaje care au luat startul în Raliul Sibiului, 18 au terminat competiția, înregistrîndu-se 20 de abandonuri la finalul celor 16 probe speciale.