Constantin Aur a cîștigat Raliul Banatului

Apropo.ro / 25.07.2004, 13:14
Echipajul Balkan Racing, Constantin Aur / Adrian Berghea, pe Skoda Octavia, a cîștigat, sîmbata, Raliul Banatului Blitz, a șasea etapa a Campionatului Național de Raliuri, informeaza site-ul www.autorally.ro. Aur, cronometrat cu timpul de 43 minute, 21 secunde, 8 sutimi, a

Aur, cronometrat cu timpul de 43 minute, 21 secunde, 8 sutimi, a fost urmat în clasamentul final, dupa desfașurarea celor 12 probe speciale, de coechipierii lui Dan Gîrtofan / Dorin Pulpea, pe Seat Cordoba (43:30.7) și de echipajul Rally Team OMV, Bogdan Marișca / Sebastian Itu, pe Mitsubishi Evo 6 (43:59.6). Dan Gîrtofan a pierdut prima cursa în actualul sezon, dupa ce a cîștigat primele cinci etape din CN de Raliuri, iar Constantin Aur a cîștigat prima cursa în acest sezon, la un an dupa ce a învins în Raliul Sibiului.

Echipajul Mach 1 Pro Motor, George Grigorescu / Radu Dumitriu, pe Renault Clio RS, care a punctat în Raliul Banatului Blitz pentru echipa Balkan Racing, s-a clasat pe locul 7, cu timpul 48:53.0. Celalalt echipaj Mach 1 Pro Motor, Mihnea Vasiliu / Gheorghe Neneș, debutant în CN de Raliuri, s-a clasat pe locul 18, cu timpul 52:42.2.

În Raliul Banatului, ultima competiție pe asfalt din acest sezon, s-au înregistrat 11 abandonuri, iar echipajul Emanuel Ilina / Flavius Cîmpeanu a fost exclus.