Camelia Potec – victorie la Stockholm

Apropo.ro / 15.01.2004, 10:36
Camelia Potec - victorie la Stockholm
Înotatoarea Camelia Potec a cîștigat, miercuri, proba de 400 metri liber din cadrul reuniunii de la Stockholm, în bazin scurt. Potec, care a fost înregistrata cu timpul de patru minute, doua secunde și 99 de sutimi, a fost urmata de chinezoaica Jiaying Pang (4:03.80) și de

Înotatoarea Camelia Potec a cîștigat, miercuri, proba de 400 metri liber din cadrul reuniunii de la Stockholm, în bazin scurt.

Potec, care a fost înregistrata cu timpul de patru minute, doua secunde și 99 de sutimi, a fost urmata de chinezoaica Jiaying Pang (4:03.80) și de britanica Melanie Marshall (4:04.36).

Dragoș Coman s-a clasat pe locul doi în proba masculina de 1.500 metri, cu timpul de 14 minute, 47 de secunde și 13 sutimi, fiind devansat derusul Iuri Prilukov (14:46.59). Pe poziția a treia s-a situat japonezul Takeshi Matsuda (14:53.94).